تبلیغات
یا صاحب الزمان ادرکنی

یا صاحب الزمان ادرکنی
اللَّهُمَّ عَجّل لولیکَ الفَرج
قالب وبلاگ

در برخی روایات و احادیث دو دعا منسوب به حضرت می باشد که این دعاها را در قنوت نماز می خوانده اند . این دعاها به نقل از کتاب صحیفة المهدی بدین شرح می باشد :

اَللَّهُمَّ مالِکَ الْمُلْکِ تُؤْتِی الْمُلْکَ مَنْ تَشاءُ، وَ تَنْزِعُ الْمُلْکَ مِمَّنْ تَشاءُ ، وتُعِزُّ مَنْ تَشاءُ، وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ، بِیَدِکَ الْخَیْرُ اِنَّکَ عَلی کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدیرٌ.
یا ماجِدُ یا جَوادُ، یا ذَاالْجَلالِ وَ الْاِکْرامِ، یا بَطَّاشُ یاذَاالْبَطْشِ الشَّدیدِ، یا فَعَّالاً لِما یُریدُ، یا ذَا الْقُوَّةِ الْمَتینِ، یارَؤُوفُ یا رَحیمُ، یا لَطیفُ، یا حَیُّ حینَ لا حَیَّ.

اَللَّهُمَّ اَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الْمَخْزُونِ الْمَکْنُونِ، الْحَیِّ الْقَیُّومِ، الَّذی اسْتَأْثَرْتَ بِهِ فی عِلْمِ الْغَیْبِ عِنْدَکَ، وَ لَمْ یَطَّلِعْ عَلَیْهِ اَحَدٌ مِنْ خَلْقِکَ.
وَ اَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذی تُصَوِّرُ بهِ خَلْقَکَ فیِ الْاَرْحامِ کَیْفَ تَشاءُ، وَ بِهِ تَسُوقُ اِلَیْهِمْ اَرْزاقَهُمْ فی اَطْباقِ الظُّلُماتِ مِنْ بَیْنِ الْعُرُوقِ وَ الْعِظامِ.
وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذی اَلَّفْتَ بِهِ بَیْنَ قُلُوبِ اَوْلِیائِکَ، وَاَلَّفْتَ بَیْنَ الثَّلْجِ وَ النَّارِ، لا هذا یُذیبُ هذا، وَ لا هذا یُطْفِی‏ءُ هذا.

وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذی کَوَّنْتَ بِهِ طَعْمَ الْمِیاهِ، وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَِ الَّذی اَجْرَیْتَ بِهِ الْماءَ فی عُرُوقِ الْنَباتِ بَیْنَ اَطْباقِ الثَّری، وَسُقْتَ الْماءَ اِلی عُرُوقِ الْاَشْجارِ بَیْنَ الصَّخْرَةِ الصَّمَّاءِ.

وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذی کَوَّنْتَ بِهِ طَعْمَ الثِّمارِ وَ اَلْوانَها، وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذی بِهِ تُبْدِی‏ءُ وَ تُعیدُ، وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الْفَرْدِ الْواحِدِ الْمُتَفَرِّدِ بِالْوَحْدانِیَّةِ، الْمُتَوَحِّدِ بِالصَّمَدانِیَّةِ وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذی فَجَّرْتَ بِهِ الْماءَ مِنَ الصَّخْرَةِ الصَّمَّاءِ، وَسُقْتَهُ مِنْ حَیْثُ شِئْتَ، وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذی خَلَقْتَ بِهِ خَلْقَکَ، وَرَزَقْتَهُمْ کَیْفَ شِئْتَ، وَکَیْفَ شاؤُوا.

یا مَنْ لاتُغَیِّرُهُ الْاَیَّامُ وَاللَّیالی، اَدْعُوکَ بِما دَعاکَ بِهِ نُوحٌ حینَ ناداکَ فَاَنْجَیْتَهُ وَمَنْ مَعَهُ، وَاَهْلَکْتَ قَوْمَهُ، وَاَدْعُوکَ بِما دَعاکَ بِهِ اِبْراهیمُ خَلیلُکَ حینَ ناداکَ فَاَنْجَیْتَهُ وَجَعَلْتَ النَّارَ عَلَیْهِ بَرْداً وسَلاماً.
وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذی اِذا دُعیتَ بِهِ اَجَبْتَ ،یا مَنْ لَهُ الْخَلْقُ وَ الْاَمْرُ،یا مَنْ اَحاطَ بِکُلِّ شَیْ‏ءٍ عِلْماً، وَاَحْصی کُلَّ شَیْ‏ءٍ عَدَداً.
یا مَنْ لا تُغَیِّرُهُ الْاَیَّامُ وَاللَّیالی، وَ لا تَتَشابَهَ عَلَیْهِ الْاَصْواتُ، وَ لا تَخْفی عَلَیْهِ اللُّغاتُ،وَ لا یُبْرِمُهُ اِلْحاحُ الْمُلِحّینَ.
اَسْأَلُکَ اَنْ تُصَلِّیَ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، خِیَرَتِکَ مِنْ خَلْقِکَ، فَصَلِّ عَلَیْهِمْ بَاَفْضَلِ صَلَواتِکَ، وَ صَلِّ عَلی جَمیعِ النَّبِیّینَ وَ الْمُرْسَلینَ، الَّذینَ بَلَّغُوا عَنْکَ الْهُدی، وَ عَقَدُوا لَکَ الْمَواثیقَ بِالطَّاعَةِ، وَ صَلِّ عَلی عِبادِکَ الصَّالِحینَ.
یا مَنْ لا یُخْلِفُ الْمیعادَ، اَنْجِزْ لی ما وَعَدْتَنی، وَاجْمَعْ لی اَصْحابی وَ صَبِّرْهُمْ، وَانْصُرْنی عَلی اَعْدائِکَ وَاَعْداءِ رَسُولِکَ، وَلا تُخَیِّبْ دَعْوَتی، فَاِنّی عَبْدُکَ اِبْنُ عَبْدِکَ اِبْنُ اَمَتِکَ، اَسیرٌ بَیْنَ یَدَیْکَ.
سَیِّدی اَنْتَ الَّذی مَنَنْتَ عَلَیَّ بِهذَا الْمَقامِ، وَ تَفَضَّلْتَ بِهِ عَلَیَّ دُونَ کَثیرٍ مِنْ خَلْقِکَ.
اَسْأَلُکَ اَنْ تُصَلِّیَ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ اَنْ تُنْجِزَ لی ما وَعَدْتَنی، اِنَّکَ اَنْتَ الصَّادِقُ، وَ لا تُخْلِفُ الْمیعادَ، وَاَنْتَ عَلی کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدیرٌ.

پروردگا را! ای صاحب ملک هستی، بهر کس که خواهی ملک و سلطنت داده، و از هر که خواهی جامه ملک بدر می‏کنی، هر که را خواهی عزیز گردانده، و هر کسی را که بخواهی ذلیل می‏گردانی، خیرونیکی دردست توست، براستی که تو بر هر چیز توانائی.
ای بزرگوار، ای بخشنده، ای صاحب جلالت و عظمت، ای بسیار سخت گیرنده و صاحب قدرت، ای کسی که هر چه اراده کند انجام پذیرد، ای صاحب نیروی جاودانه، ای مهربان، ای زنده در هنگامیکه هیچ زنده‏ای وجود نداشته باشد، ای زنده.
پروردگارا! از تو می‏خواهم به آن اسم پنهان و پوشیده که در عالم غیب نزد خودت قرارداده‏ای، و هیچ یک از مخلوقاتت برآن‏آگاهی ندارند، و از تو می‏خواهم به آن اسم که به آن مخلوقاتت را هرگونه که بخواهی در رحمها شکل می‏دهی، و به آن اسم روزیهایشان را در چند طبقه تاریک از میان رگها و استخوانها می‏فرستی.
و از تو می‏خواهم به آن نامت که با آن میان دلهای دوستانت الفت داده، و نیز بین یخ و آتش هماهنگی برقرار کرده‏ای، که نه این آن را آب می‏کند و نه آن این را خاموش می‏سازد.
و تو را می‏خوانم به آن نامت که با آن طعم آبها را پدید آورده‏ای، و تو را می‏خوانم به آن نامت که با آن آب را در ریشه‏های گیاهان میان طبقات خاک جاری ساخته‏ای، و آب را به رگ و ریشه در ختان در میان سنگ خارا فرستاده‏ای.
و از تو می‏خواهم به آن نامت که به آن طعم میوه‏ها و رنگ آنها را پدید آورده‏ای، و از تو می‏خواهم به آن نامی که با آن پدید آورده و باز
می‏گردانی، و تو را می‏خوانم به آن اسم یکتای بی‏همتای. تو که در وحدانیّت یکتاست و در بی‏نیازی بی‏همتا. و تو را می‏خوانم به آن نامت که با آن آب را از سنگ سخت شکافته و از هرجا که اراده نمودی جاری ساخته‏ای، و تو را می‏خوانم به آن نامت که با آن خلقت را آفریدی، و هر گونه که خواسته‏ای و هر طوری که خواسته‏اند روزیشان داده‏ای.
ای کسی که روزها و شبها او را تغییر ندهند، تو را می‏خوانم به آنچه نوح تو را با آن خواند، آن هنگام که تو را مخاطب قرارداد، پس او و همراهانش را نجات داده و قومش را هلاک نمودی.
و تو را می‏خوانم به آنچه خلیل تو ابراهیم با آن تو را خواند، آنگاه که تو را مخاطب قرارداد، پس او را نجات داده و آتش را بروی سرد و سلامت نمودی.
و تو را می‏خوانم به آنچه کلیم تو موسی تو را با آن خواند، پس دریا (رودنیل) را شکافتی و او و بنی اسرائیل را نجات داده و فرعون و قومش را درآن غرق ساختی.
و تو را می‏خوانم به آنچه روح تو عیسی تو را با آن خواند، آنگاه که تو را مخاطب قرار داد، پس او را از دشمنان نجات داده و بسوی خودت بالا بردی، و تو را می‏خوانم به آنچه حبیب تو و برگزیده و پیامبرت محمد، تو را با آن خواند، پس دعایش را اجابت کرده و از احزاب و گروهها نجاتش دادی و بر دشمنانت یاریش نمودی.
و از تومی‏خواهم به آن نامت که هرگاه با آن خوانده شوی اجابت می‏فرمایی، ای‏کسی که خلق و امر از آنِ توست، ای آنکه دانش او همه چیز را فراگرفته، ای آنکه تعداد همه چیز را می‏داند.
ای آنکه روزها و شبها او را تغییر ندهند، و صداها بر او مشتبه نگردد، زبانها بر او پوشیده نمی‏ماند، و اصرار کنندگان او را به ستوه درنیاورند.
از تو درخواست می‏کنم که بر برگزیدگان خلقت محمد و خاندانش با برترین درودهایت درود فرستی، و برتمامی پیامبران و فرستگانت که هدایت را از جانب تو تبلیغ کرده و پیمانهای اطاعتت را محکم نمودند، درود فرستی، و بربندگان صالحت درود فرست.
ای آنکه خلف و عده نمی‏کنی، و عده‏ای راکه بمن داده‏ای تحقق بخش و اصحابم را برایم جمع کرده و آنان را صبور گردان، و مرا بردشمنانت و دشمنان فرستاده‏ات یاری بخش، و دعایم را ناامید مگردان، که من بنده تو فرزند بنده‏ات، فرزند کنیزت هستم، اسیر درگاه توام.
ای آقای من توهستی که این مقام را بر من منّت نهاده‏ای و از میان بسیاری از مخلوقاتت بر من تفضّلْ فرموده‏ای.
از تو درخواست می‏کنم، که بر محمد و خاندانش درود فرستی و آنچه بمن وعده کرده‏ای را تحقّق بخشی، بدرستی که گفتارت صادق بوده و خلف وعده نمی‏کنی، و بر هر چیز توانائی.
برچسب ها: دعا، حضرت مهدی، قنوت، نماز،
[ چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 ] [ 11:44 ق.ظ ] [ محب صاحب الزمان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

الهی به امید تو
السلام وعلیک یا صاحب الزمان
سلام دوستان
امیدوارم از این وبلاگ خوشتون بیاد
هر وقت یه سری به ما زدین،نظرات و نظر سنجی یادتون نره
یرای برای سلامتی صاحب الزمان(عج) صلوات
ممنون
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب